AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Teplovzdušná kachlová kamna s vložkou BRUNNER

Kachlová kamna pro vytápění srubu v přírodní oblasti na okraji Prahy slouží k pokrytí tepelné ztráty hlavní obytné místnosti a dvou pokojů s chodbou v prvním patře.

Systém vytápění je kombinovaný teplovzdušný a sálavý pomocí stavby s lehkým (nefutrovaným) kachlovým pláštěm, topeništěm v podobě kamnové vložky BRUNNER HKD 6.1 a akumulačního litinošamotového výměníku BURNET 220. Samotížný teplovzdušný rozvod vytápí ložnici rodičů a pomocí falešného hypokaustu i dětský pokoj – v pokoji je sálavá teplosměnná plocha z omítaného šamotu, výdech je regulovatelnou mřížkou přes příčku do chodby a schodišťové haly. Sálavá stěna na zádech kamen vytápí navíc koupelnu v přízemí. Kachle jsou ručně formované, vzor Kaplička, glazura stříkaná šarlatová.

Lavice k posezení má dřevěný záklop, pod ní je menší nika na drobnější dřevo, vpravo od topeniště větší nika zhruba na denní zásobu dřeva.
Kamna jsou hlavním zdrojem vytápění v domě, doplňkovým je elektrický kotel. Díky mírnějšímu podnebí ve Středních Čechách a malé tepelné ztrátě srubového domu postačuje výkon kamen v průběhu celého roku pro kvalitní a komfortní vytápění.Zavřít