AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Izolace stavebních konstrukcí

7.2.2011

Vážení zákazníci

 v této části bychom se chtěli věnovat problematice izolací při stavbě topidel.Bohužel se v naší praxi stále často setkáváme s firmami, které používají buď špatné izolační materiály, nebo v horším případě nepoužívají žádné. To víte paninko, když umíme obložit koupelnu, udělat  sádrokarton tak nějaký krb je pro nás hračka a hlavně to budete mít levné. Ovšem zapomínají nato, že každá stavební konstrukce )jestliže se jedná o nehořlaví materiál) musí být ošetřena kvalitní izolací, která zaručuje, že při provozu topidla nebude na konstrukci teplota vyšší než 52ºC. Jestliže se jedná o teplovzdušnou komoru kolem krbové vložky, která je určená k předávání tepelné energie do vytápěných prostor za pomocí  eplovzdušného teplovzdušného vytápění, je nutné pro tuto konstrukci použít materiál ktomu určený.V žádném případě se nesmějí používat lehčené stavební materiály jako pórobeton, pórocement, sádrokarton atd.Izolace musí být z materiálů, ze kterého se vlivem teplot  neuvolňují zdraví škodlivé látky.Nedoporučuje se také používat vláknité izolační materiály s hliníkovým polepem. Ty jsou lepeny lepidlem odolávajícím teplotám cca 100°C. To znamená, že dochází k odpařování a zápachu, tím uvolnění fólie a k výření velmi nežádoucích látek poškozujících zdraví.

Prvním z materiálů  splňující přísné požadavky pro izolace konstrukcí  jsou izolační desky Silca 250 KM (křemičitano-vápenaté desky). Jedná se fyziologicky a ekologicky  nezávadný stavební prvek s dobrými konstrukčními a izolačními vlastnostmi.Desky jsou vyráběny ve formátech 1000 x 625mm.

Druhým v řadě  jsou izolační desky grenaizol.jedná se o desky vyrobené z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti vasokým teplotám do 1250°C a tepelným šokům. Formáty desek jsou  nejčastěji v rozměrech 800 x 600 mm.

V neposlední v řadě to jsou Liaporové tvarovky. Jedná o tvarovky z lehkého keramického betonu. Díky keramické podstatě mají tyto tvarovky vynikající tepelně izolační vlastnosti. Především by se měla zdůraznit vysoká  pevnost při nízké měrné hmotnosti.Tvarovky se vyrábějí  z Liaporu, vody, dolomitského vápence a přísad.Silca 250KM

Zavřít

Diskuze k článku

K tomuto článku nejsou žádné diskuzní příspěvky.

Zavřít