AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Krby

Krb je odjakživa spojen s otevřeným ohněm. Tento prvek si v dnešní přetechnizované době do svých obydlí lidé dopřávají stále raději. Efekt plápolajícího plamene je účinný relaxační nástroj a má jistě v moderních domech své místo, dává nám příjemný pocit domácího prostředí i bezpečí.

Kamenný teplovzdušný krb Jotul

Jako se dá každá věc na světě udělat dobře nebo špatně, dá se tak postavit i krb. Zvolit v dnešní době poznatků o hygienických kompromisech otevřených teplovzdušných systémů právě tento způsob přitápění krbem by nebyla správná cesta. Zvláště v kombinaci s nízkoenergetickými domy, které krbová vložka díky velké ploše prosklení okamžitě nepříjemně přetopí. Řešení se nabízí v možnostech kvalitních topenišť s dvojím prosklením a akumulačních materiálů, které omezují okamžitý výkon, resp. jej rozdělují na několik dílčích v průběhu mnoha hodin po přiložení. Specifika měnících se tepelných potřeb jsme připraveni řešit a nabídnout správné řešení aniž byste se museli vzdávat svého snu.

Moderní nízkoenergetické novostavby umíme vytápět

Vlastní realizaci předchází vždy návrh technického řešení na základě konzultace. Jsou vybrány materiály vyhovující záměru a respektující konkrétní volbu funkce krbu. Následuje architektonická studie, která řeší estetickou stránku věci. Cenová nabídka vychází z výše zmíněných podkladů a odráží skutečnou materiálovou a pracovní náročnost stavby. Součástí přípravných projektových prací je vždy také výchozí výpočet tepelné ztráty pro správný výběr výkonu topné vložky.

Kvalitní krbové vložky musí splňovat vysoké nároky na řemeslné zpracování

ÚČEL – začlenění prvku ohně do interiéru, přitápění, dekorace
MOŽNOSTI KONSTRUKCE
– sálavá (lehká akumulační), otevřená teplovzdušná, uzavřená teplovzdušná (hypokaustní), teplovodní (resp. kombinovaná)
MATERIÁLY – šamot, litý šamot, keramické kachle, lehčené keramické zdivo, kalciumsilikátové desky, vermikulit, kamnářská omítka, haftmörtel...
VÝHODY – obvykle rychlý náběh na provozní teplotu, bohatý pohled do plamene
NEVÝHODY – v otevřeném teplovzdušném provedení prašnost systému, značné rozdíly teplot v místnosti, příliš vysoký výkon pro moderní izolované domy