AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Teplovzdušná kachlová kamna s vložkou OLSBERG

Kachlová kamna v rodinné vile na okraji Prahy jsou určena k vytápění obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní a pomocí samotížného teplovzdušného rozvodu i pro přitápění chodby v přízemí a chodby i ložnice v prvním patře, převážně v obdobích podzimu a mírné zimy.

Zákazník po dvou sezónách užívání potvrdil výraznou úsporu na vytápění (původně plynové) i velmi komfortní interval přikládání až 10 hodin v mezidobí, kdy jsou kamna využívána nejintenzivněji.Jsou provozována především víkendově, v pracovním týdnu je díky pracovnímu vytížení vždy přikládáno jednou večer a jednou druhý den ráno (bez nutnosti zatápění). Topeniště je spolehlivá kamnová vložka Olsberg Profi Plus, tahový systém v podobě akumulačního litinošamotového výměníku BURNET 220.
Kachle jsou použity MK Profi, vzor Žlábek, glazury slonová kost lesk, lososová lesk a ceylon mat. Rádiusové kachle vytvářejí lavici k posezení, která vymezuje odpočinkovou zónu v rohu místnosti. Nika na dřevo je využívána k dosoušení paliva a pohotovostní zásobě.

Tvar i barevnost pláště kamen je volena s ohledem na místo stavby i životní styl obyvatel domu.Zavřít