AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Kachlová kamna pod schody

Moderní styl života i interiér si žádají moderní technická řešení i moderní design kachlových kamen.

Tři týdny (cca 600 člověkohodin) v letošním (2009) parném létě zabrala čtyřem kamnářům stavba originálních moderních kamen živočišného tvaru,  umístěných ve středu interieru rodinného domu. Kamna stojí volně v prostoru, prochází do druhého nadzemního podlaží a prorůstají do točitého schodiště, které se bude stavět až po dokončení kamen.

Konstrukce topidla je dvouplášťová. Přenos tepla na plášť zprostředkovává hypokaust díky němuž hřeje celý plášť od země po vrchlík. Celková výška kamen je 398 cm, poloměr spodního rádiusu je 155 cm, poloměr vnitřního rádiusu je 85 cm. Celková hmotnost topidla je cca 3.600 kg z toho technologie cca 900 kg, šamot na opláštění 1.800 kg a kamnářské lepidlo - "hafťák" cca 600 kg. + omítky a izolace.

Opláštění je slepeno z téměř 3.000 šamotových destiček. Omítka je třívrstvá - haftmörtel, skleněná síťka, haftmörtel, modellierputz.Barevná úprava je provedena třemi nátěry teploodolnými barvami ve zhruba 12 odstínech od světle béžové po hnědo béžovou.

Kachloví je tradičně ručně vyráběné - tažené. Pálené v peci na oheň. Neglazované.

Toto topidlo je vybaveno špičkovou technologií firmy ORTNER. Spalovací komora s vysokou účinností a elektronicky řízeným procesem spalování, vysoce akumulační tahový systém z materiálu KMS dávají tomuto topidlu do vínku velmi rychlý start (po zatopení do hodiny topí na plný výkon) a vysokou akumulaci cca 12 hodin. Ladně hladivý omítaný plášť s ručně modelovanou živým ohněm pálenou keramikou mu propůjčují oku lahodící vzhled. Vše završuje ruční kolorování v teplých béžovo-hnědých tónech.

Komínový průduch 18 cm
Celková hmotnost cca 4.000,- Kg
Měrný výkon 7 kW
Spotřeba dřeva 14,8 kg na přiložení
Četnost přikládání 2 – 3 krát za den
Akumulace 8 – 12 hodinZavřít