AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Kachlová kamna

Kachlová kamna dodávají interiéru nejen příjemnou atmosféru díky své dekorativní funkci, ale především dostatek tepelné energie v té pravé podobě, která je příjemná a přirozená našemu organismu.

Sálavá akumulační kamna

Kamna stavíme jak tradičními kamnářskými postupy, tedy spojováním šamotu a kachlů na kamnářskou hlínu a jejich kramlováním kamnářským drátem, tak i moderní cestou rychlé „suché“ stavby, která spoří čas a tím i peněženku investora. Oba přístupy mají své výhody, volíme je vždy na základě potřeb vybraného technického řešení, priorit konkrétního zákazníka a zvážení ideálního postupu ve vztahu k charakteru jeho nemovitosti. V nabídce jsou také vyspělé spolehlivé systémy pro kombinaci s teplovodním okruhem vytápění s akumulačními nádržemi.

Tahový systém Ortner KMS s kamnovovu vložkou BrunnerVlastní realizaci předchází vždy návrh technického řešení na základě konzultace. Jsou vybrány materiály vyhovující záměru a respektující specifika sálavých systémů vytápění. Následuje architektonická studie, která řeší estetickou stránku věci. Na výběr je z tisíců kombinací vzorů kachlů a jejich glazur od tradičních transparentních a lesklých až po módní matné a efektující, vše od špičkových tuzemských, na přání i renomovaných zahraničních výrobců. Cenová nabídka vychází z výše zmíněných podkladů a odráží skutečnou materiálovou a pracovní náročnost stavby. Součástí přípravných projektových prací je vždy také výchozí výpočet tepelné ztráty, potřebného výkonu, velikostí teplosměnných ploch, délky tahového systému apod.

Klasická stavba na kamnářskou hlínu


ÚČEL – komfortní a zdravé vytápění nebo přitápění obytných prostor, dekorace interiéru
MOŽNOSTI KONSTRUKCE – sálavá akumulační (lehká, polotěžká, těžká), otevřená teplovzdušná, uzavřená teplovzdušná (hypokaustní), teplovodní (resp. kombinovaná)
MATERIÁLY – šamot, keramické kachle, kamnářská hlína, kamnářská omítka, haftmörtel...
VÝHODY – možnost mnohahodinového intervalu přikládání, příjemné bezprašné klima
NEVÝHODY – vyšší stavební náročnost, oproti teplovzdušným krbům vyšší hmotnost a cena