AKTUÁLNÍ INFORMACE

7.2.2011
Izolace stavebních konstrukcí
Vážení zákazníci  v této části bychom se chtěli věnovat ...

Celý článek

22.1.2011
KMS Ortner
Vážení zákazníci. V této příloze nám dovolte představit ...

Celý článek
Archiv aktualit

Aktuální verze automatické regulace Timpex

1.4.2009

Původní český výrobce automatické regulace pro krby a kamna s označením Reg 002 nabízí v současnosti již druhou generaci - Reg 200. Moderní nerezový kabát skrývá i modernější elektroniku, která je oproti svému předchůdci vybavena novými funkcemi, vstupy i výstupy. Nyní je tedy možné nejen regulovat množství spalovacího vzduchu na základě teploty spalin na hrdle spotřebiče, ale díky druhému čidlu umístěnému např. v komínovém sopouchu také přesně zhodnotit ekonomiku provozu topidla a případně upravit nastavení tak, aby jí bylo dosaženo.

timpex01


Řídící jednotka je také vybavena ovládáním druhého servomotorku zapojeného např. v roztápěcí cestě. Výsledek tedy vypadá tak, že na začátku topení otevře motorek č. 2 zkrácenou cestu do komínu a až po roztopení se klapka samočinně uzavře. Zcela se tím eliminují problémy s tahem chladného komínu na začátku topení i případné zakuřování do místnosti.

timpex02


Regulace nyní probíhá v podstatně více krocích a je tak možné dosáhnout citlivější reakce na změnu spalovacích teplot. Pomocí zapojení dveřního spínače je možné dosáhnout opravdu zcela automatického režimu, na obsluze už tedy zůstává skutečně jediná povinnost a sice přikládat. I k tomu Vás Timpex Reg 200 vyzve signálem...

timpex03

Zavřít

Diskuze k článku

K tomuto článku nejsou žádné diskuzní příspěvky.

Zavřít